Wirtualny spacer ulicami Ciechanowa Urząd Miasta Ciechanów

Prace nam to poniekąd ułatwiły, bo jeśli widzieliśmy jakiś problem, to był on na tyle wyraźny, że właściwie wszyscy się co do tego zgadzaliśmy – mówi arch. Marcin Pawłowski, sędzia referent sądu konkursowego. Uczelnia nie narzucała uczestnikom konkursu sposobu połączenia obu części budynku. Zwycięska koncepcja postanowiła rozwiązać tę kwestię przy pomocy połączenia podziemnego, które stanowi…

Prace nam to poniekąd ułatwiły, bo jeśli widzieliśmy jakiś problem, to był on na tyle wyraźny, że właściwie wszyscy się co do tego zgadzaliśmy – mówi arch. Marcin Pawłowski, sędzia referent sądu konkursowego. Uczelnia nie narzucała uczestnikom konkursu sposobu połączenia obu części budynku. Zwycięska koncepcja postanowiła rozwiązać tę kwestię przy pomocy połączenia podziemnego, które stanowi dodatkową przestrzeń wspólną. Panele fotowoltaiczne na elewacji, system retencji wody opadowej na dachach i wielkie schody prowadzące do podziemnego połączenia dwóch budynków. Sąd konkursowy Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) i Politechniki Krakowskiej wybrał projekt nowej siedziby Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Jak oczyścić wodę z metali ciężkich – badania naukowca PK z finansowaniem NCN

Czego wymaga teraz, a czego w dłuższej perspektywie? W przestrzeni publicznej, w wypowiedziach przedstawicieli władz Krakowa, pojawiły plinko opinie się informacje, że ok. 2035 roku most czeka “śmierć techniczna” i trzeba go będzie wyburzyć. Powołanie prof. PK Janusza Bohatkiewicza na stanowisko dyrekora Instytutu nastąpiło na podstawie art. 24 ust. O instytutach badawczych (Dz. U. z 2022 r. poz. 498, z późn. zm.).

Bardzo wysokie stypendia dla osób z niepełnosprawnościami

  • Mieszczące się w budynku dawnego aresztu koszar austro-węgierskich Muzeum PK zyskało nowe pomieszczenia wystawowe i kameralną salę koncertową.
  • Absolwenci kierunku architektura są wysoko cenieni zarówno w Polsce, jak i za granicą.
  • Można sprawdzić, jakie bonusy są dostępne, jakie są ich warunki obrotu i jakie gry kwalifikują się do bonusu.

Obecnie METCHEM to nowoczesna wtryskownia, posiadająca ponad 40 maszyn wraz z niezbędną infrastrukturą. Produkty firmy trafiają do 27 krajów, zlokalizowanych na 5 kontynentach. Na rozwój w obszarze najnowszych technologii indpirujący wpływ na członkostwo w Klastrach Silesia Automotive & Advanced Manufacturing oraz Polska Grupa Motoryzacyjna. Nagrody SUPER MENTOR wręczono po raz pierwszy. Ich laureatami są osoby, które w sposób wyjątkowy i wykraczajacy poza standardowe obowiązki, wykonują swoją pracę mentorską ze studentami.

Strategiczna umowa o współpracy zacieśni też kooperację PK i Instytutu w zakresie opracowywania nowoczesnych nisko klinkierowych spoiw budowlanych oraz niskoemisyjnych materiałów budowlanych (umożliwia to bogata infrastruktura Instytutu). 69 badaczek i badaczy otrzymało środki na realizację działań naukowych w ramach konkursu MINIATURA 7. W sumie NCN rozdysponowało ponad 2,5 mln zł. Narodowe Centrum Nauki ogłosiło drugą listę rankingową tegorocznej edycji dla wniosków złożonych w marcu. Są na niej 2 projekty z Politechniki Krakowskiej.

Początek roku akademickiego na sportowo. Za nami IV Mityng Lekkoatletyczny Politechniki Krakowskiej

Szopka inspirowana Politechniką 5 grudnia zostanie zaprezentowana na stopniach pomnika Adama Mickiewicza w Krakowie, a stąd trafi do Pałacu Krzysztofory (tu 8 rudnia rozstrzygnięcie 82. konkursu szopek). Od 9 grudnia będzie ją można podziwiać na wystawie pokonkursowej. 17 grudnia szopka zawita na kampus główny Politechniki na Wigilię Akademicką. Dzięki naukowcom z Politechniki Krakowskiej powstają nowatorskie rozwiązania m.in. W zakresie ekologii, energetyki, inżynierii i chemii medycznej, przemysłu 4.0, budownictwa czy kompleksowych badań części maszyn i urządzeń. Nie byłoby to jednak możliwe bez odpowiedniego zaplecza badawczego.

Wręczono Nagrody Rektora Politechniki Krakowskiej dla Nauczycieli Akademickich za 2022 rok

6 października przedstawiciele Tianjin Chengjian University – rektor TCU prof. Bai Haili, prof. Huang Lingxiang, dziekan Międzynarodowej Szkoły Inżynierskiej oraz prof. Wang Li, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej TCU, gościli na Politechnice Krakowskiej. Maciej Sułowicz, prof. PK oraz Tadeusz Trzmiel, prezes Zarządu KHK S.A. I Witold Śmiałek, członek Zarządu KHK S.A. Odbierając politechniczne i wydziałowe podziękowania za hojny dar, prezes Ryszard Florek podkreślił, że zarówno on, jak i wielu innych pracowników FAKRO zdobyło na PK bardzo dobre wykształcenie ,a to m.in.

A lire également

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *